Ruszyły pierwsze warsztaty realizowane w ramach projektu „Partnerstwo Sieci Inicjatyw”. Spotkania prowadzone przez doświadczonego trenera rozwinęły tematykę „Jak efektywnie i przyjemnie współpracować w zespole?” i dały odpowiedź na wiele pytań oraz czas na kilka refleksji na temat własnego sposobu działania w grupie. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele 9 organizacji senioralnych. Spotykali się oni w Centrum Kultury w Żyrardowie w dniach 24-25 kwietnia tego roku. Był to pierwszy z cyklu warsztatów, które są realizowane w ramach projektu prowadzonego przez Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych i Kuźnię Inicjatyw „Wiskitki.org”.

Celem warsztatów było rozwinięcie umiejętności działania w grupie, współpracy, nakreślenie zadań lidera. Dzięki wymianie doświadczeń, uczestnicy warsztatów wprowadzą w życie inne sposoby działania a także położą nacisk na komunikację.
Ciekawym i wesołym przykładem jak czasami wygląda współpraca, jest przytoczona przez jednego z uczestników historia. Jego pomysł na prezent na Dzień Kobiet, którym miał być występ artystyczny, nie został przyjęty entuzjastycznie przez grupę. Jednak pan Włodzimierz postanowił, że dopnie swego. Pomógł mu w tym pan Tadeusz, który przygotował pióropusze dla wszystkich mężczyzn z grupy i zachęcił ich w trakcie występu, by dołączyli oni do tańców indiańskich. Spontaniczny pląs wypadł świetnie, pełen był pozytywnych emocji i zapadł w pamięć paniom, które nie spodziewały się takiej niespodzianki.

– Dzięki warsztatom liderzy wnikliwiej przeanalizują swoje grupy i pogłębią wiedzę z zakresu współpracy w grupie – mówi Katarzyna Niewczas z MIRIES-u, a Jakub Kamiński z Kuźni Inicjatyw dodaje – Seniorzy będą mogli wprowadzić nowe modele działania i skorzystają z doświadczeń innych seniorów.

Do końca roku zostanie przeprowadzonych jeszcze 7 dwudniowych warsztatów pomagających grupom w prowadzeniu ich działań i realizowaniu obranych celów. Szczegółowe informacje o projekcie i terminach warsztatów będą publikowane na naszej stronie internetowej.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *