Zapraszamy osoby w wieku 60+ na warsztaty diagnostyczne w ramach aktualnie realizowanego projektu „Rozwój Sieci Inicjatyw Senioralnych”. W czasie warsztatów będziemy rozmawiać o sytuacji seniorów w powiecie żyrardowskim. Dzięki udziałowi w warsztatach będzie mogli opowiedzieć o trudnościach i ograniczeniach jakie dotykają osoby starsze w codziennym życiu, o tym jak wygląda Wasza aktywność społeczna i co robicie w wolnym czasie. Wnioski ze spotkań będziemy przekazywać np. lokalnym władzom jako propozycje działań na rzecz seniorów. Liczymy na Waszą obecność i Wasz głos w sprawach, które Was dotyczą.

Warsztaty są pierwszym krokiem do przygotowania diagnozy sytuacji osób starszych w powiecie żyrardowskim. Czym jest diagnoza? Jest to dokument, który będzie pokazywał potrzeby osób starszych oraz odpowiadał na pytanie czy są one właściwie zaspokajane. Dzięki diagnozie będziemy wiedzieć więcej o różnych problemach, z którymi zmagają się osoby starsze i będziemy potrafili lepiej na te problemy odpowiadać. 

W czasie warsztatów zaprosimy również chętne osoby do włączenia się w proces zbierania informacji do diagnozy od Waszych przyjaciół, sąsiadów, czy znajomych.

Warsztaty odbędą się w 4 lokalizacjach:

  • 13 maja w godz. 13.00 – 15.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie
  • 14 maja w godz. 11.00 – 13.00 w Urzędzie Miasta Mszczonowa
  • 14 maja w godz. 13.30 – 15.30 w Centrum Animacji i Informacji Senioralnej w Bartnikach, ul. Relax 6
  • 14 maja w godz. 16.00 – 18.00 w Galerii w UNAS w Puszczy Mariańskiej

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w warsztatach mailowo na adres: jkaminski@siecinicjatywsenioralnych.pl lub telefonicznie pod nr 799 816 788 wraz ze wskazaniem miejsca.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *