Osoby starsze często nie znają swoich praw i kiedy czują się pokrzywdzone czy źle potraktowane, nie wiedzą gdzie mogą zwrócić się o pomoc.

Tymczasem wśród zadań, a wręcz priorytetów Rzecznik Praw Obywatelskich jest stanie na straży praw osób starszych, udzielanie im informacji i podejmowanie z urzędu spraw związanych z nierównym traktowaniem seniorów.

O tym, jakie dokładnie kompetencje ma Rzecznik Praw Obywatelskich, w jakich sprawach i w jaki sposób można się do niego zwracać (złożyć skargę – tak zwany wniosek) będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez pracowników Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie trwa 3 godziny i składa się z dwóch części.

  • teoretycznej zawierającej informacje o kompetencjach Rzecznika, w szczególności w zakresie równego traktowania, i podejmowanych działaniach na rzecz osób starszych.
  • praktycznej polegającej na przeanalizowaniu przykładowych spraw  zgłaszanych do biura przez osoby starsze lub ich rodziny lub opiekunów oraz przygotowaniu przykładowej skargi do Rzecznika.

Co dają warsztaty?

Bardzo liczymy, że po ukończeniu warsztatów będą Państwo wiedzieli gdzie i w jaki sposób zgłaszać do Rzecznika Praw Obywatelskich sprawy, zdarzenia, w których zostały naruszone Państwa prawa człowieka i obywatela. Podczas spotkania pracujemy na prostych, obrazowych przykładach sytuacji, które mogą przydarzyć się każdemu z uczestników. Warsztaty są przygotowane przede wszystkim dla osób starszych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Prosimy o zgłaszanie udziału w warsztatach telefonicznie pod nr 692 579 920.

Data: 12 września w godzinach 10.15-13.15

Miejsce: Resursa w Żyrardowie, ul. 1 Maja 45

Spotkanie poprowadzą eksperci z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Seniorów WIGOR i Prezydent Miasta Żyrardowa.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *